15.3 C
28-mai-2024

Joc bun, rezultat pe mãsurã

SURPRIZÃ… Un egal cât o victorie pentru Atletico Vaslui în etapa a XXI-a a Ligii 3. Vasluienii au terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul cu ocupanta locului secund din Seria 1, Olimpia Râmnicu Sãrat, având în multe momente o prestatie foarte bunã.

În fata a aproximativ 60 de spectatori prezenti pe “Municipal”, fotbalistii vasluieni au fãcut un meci bun, îndrãznet, în care au fost de multe ori peste Olimpia, formatie aflatã în luptã pentru promovarea pe cea de-a doua scenã fotbalisticã a tãrii. Bãietii pregãtiti de Gabriel Crãciun au avut un start de partidã foarte bun, iar Sluser (min. 11) a reusit sã deschidã scorul pe tabela de marcaj. Pânã la pauzã, meciul a fost unul echilibrat, în care ambele formatii si-au creat ocazii de a înscrie. În partea secundã, oaspetii au jucat ceva mai bine, iar asta s-a concretizat pe tabela de marcaj, 1-1 în minutul 82. Finalul partidei a fost unul pe contre, iar Tabãrã (90) putea aduce victoria, însã a ratat dintr-o pozitie idealã. S-a terminat 1-1, iar Atletico acumuleazã 12 puncte si scapã de “lanterna rosie”. În etapa urmãtoare, vasluienii joacã, în deplasare, cu CS Panciu.