spot_img
spot_img
21.3 C
Vaslui
15-iul.-2025

Moartea patronului Hexi Pharma! Medicii fac, astăzi, autopsia și testele ADN

- Advertisement -

Trupul neînsuflețit al lui Dan Condrea a ajuns, duminică seară, la ora 21.30, la IML, iar astăzi urmează să se facă autopsia și testele ADN pentru a se stabili cu exactitate identitatea persoanei aflate la volan.

Potrivit anchetatorilor, Condrea era atât de desfigurat încât soția acestuia nu a reușit o identificare precisă. Martorii susțin că, în momentul impactului, maşina acestuia avea peste 150km/h.

Criminaliștii s-au întors, în această dimineață, la locul tragediei, de unde ridică noi probe.

Procurorul General: Condrea urma să fie audiat și să se ia anumite măsuri preventive

Totodată, la fața locului au venit și anchetatori de la Institutul Național de Criminalistică al Poliției Române, care este „cel mai înalt nivel al științei polițienești”.

„Există o metodologie de cercetare în aceste situații, iar polițiștii și procurorii care au mers acolo la fața locului au efectuat cercetarea, pas cu pas, conform acestei proceduri care este în curs și, întrucât a intervenit acum seara, ea a fost reluată, în această dimineață, cu resurse superioare, adică vreau să vă asigur că ceea ce fac organele Poliției Judiciare și procurorii la fața locului este ceva care e profesionist și au făcut nenumărate astfel de cercetări, nu este o problemă extrem de complicată să cercetezi un accident de circulație”, a arătat procurorul general, Augustin Lazăr.

Reamintim că Dan Condrea, patronul companiei care vindea dezinfectanți diluați spitalelor, a murit, duminică, într-un accident de mașină. Autoritățile nu exclud varianta sinuciderii, deoarece nu există urme de frânare și drumul este drept în zonă.
Accidentul s-a produs în satul Tamaș, între Buftea și Corbeanca, în apropierea fabricii Hexi Pharma.
Primul apel la 112 a ajuns la 18:47 de minute. Doi martori, un biciclist și un șofer, au văzut tot ce s-a întâmplat. Șoferul a fost chiar depășit de Condrea și a povestit reporterilor că patronul Hexi Pharma mergea cu viteză. Ambii au dat declaraţii la Poliţie.
Poliţia nu a confirmat oficial că bărbatul decedat este Dan Condrea. Asta pentru că, în urma accidentului, patronul Hexi Pharma a fost desfigurat. La faţa locului a ajuns fosta soție a acestuia, care l-a identificat după hainele pe care le purta.
Totuşi, pentru a putea spune cu certitudine că este vorba despre patronul Hexi Pharma, oamenii legii vor preleva probe AND.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/moartea-patronului-hexi-pharma-medicii-fac-astazi-autopsia-i-testele-adn_1938282.html#ixzz49Scu7u91
Follow us: @realitatea on Twitter

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.