15.3 C
28-mai-2024

Juniorii III LPS Vaslui, în primele 4 echipe de handbal din tarã

PERFORMANTÃ…Juniorii III ai Liceului cu Program Sportiv Vaslui au câstigat în fata echipei CSS Sighisoara, scor 38-37, în al treilea meci din cadrul grupelor Turneului Final. În urma acestui rezultat, formatia antrenatã de Laurentiu Cozma a reusit calificarea în semifinalele competitiei.

Asa cum reflectã si scorul, meciul a fost unul aprig disputat, vasluienii transpirând serios pentru aceastã victorie. La pauzã, scorul a fost 19-19, diferenta fãcându-se în ultimele minute ale jocului. Calificarea juniorilor III în primele patru echipe ale tãrii nu face decât sã confirme faptul cã la Liceul cu Program Sportiv Vaslui se face performantã si cã handbalul din judetul nostru are un viitor foarte frumos. Felicitãri sportivilor si staff-ului tehnic pentru accederea în careul de asi al turneului.

LPS Vaslui: Ionuț Ciuc, Ionuț Tãnasã – Cãtãlin Brãescu 13 goluri, Alexandru Brânzã 7, Alexandru Cucu 7, Ștefan Teslariu 5, Eduard Turcu 3, Alexandru Crețu 3, Andrei Simion, Tudor Buguleț, Florin Ciurescu, Eduard Radu, Sebastian Grigoraș, Vlad Hușanu, Ioan Morãrașu, Rãzvan Chiratcu. Antrenor: Laurențiu Cozma