14.4 C
29-mai-2024

Rezultatele etapei a 22-a complicã situatia pentru HC Vaslui

Lupta pentru locurile 7 si 8 la finalul sezonului regulat se complicã dupã rezultatele înregistrate în weekendul ce tocmai s-a încheiat. Suceava s-a impus, pe teren propriu, în fata Stelei Bucuresti iar Cãlãrasiul a scos un egal cu campioana Dinamo Bucuresti. Cu patru etape înainte de finalul sezonului regulat nu mai putin de patru formatii se bat pentru cele douã locuri, iar diferenta dintre ele este de doar cinci puncte.

CSU Suceava a învins pe Steaua cu 21-19 (13-8). Bucovinenii rezolvat jocul în a doua jumãtate a primei reprize, când de la 4-5 (minutul 11), la cabine s-a intrat cu scorul de 13-8. Etapa 22 s-a terminat cu un rezultat bun si pentru Dunãrea Cãlãrasi, care a scos o remizã din confruntarea cu Dinamo Bucuresti, scor 29-29. Sunt rezultate care complicã situatia pentru HC Vaslui. Cu patru etape înainte de finalul sezonului regulat, gruparea vasluianã de handbal are un avans de 3 puncte fatã de echipa de la malul Dunãrii si de patru puncte fatã de Suceava. HC Vaslui va juca runda urmãtoare, în deplasare, pe terenul campioanei Dinamo Bucuresti.