9.6 C

Înfrângere cu repetitie!

Liga 3 / FC Gârceni – Victoria Traian 1-3 (0-1)

MAI BUNI… FC 2007 Gârceni a pierdut si meciul retur cu Victoria Traian si rateazã promovarea în Liga a III-a cu scorul general de 1-7. Echipa din Gârceni nu a dat nici cea mai micã sperantã suporterilor ei în returul cu Victoria Traian, partidã încheiatã cu victoria brãilenilor, scor 3-1.

Sâmbãtã seara, „Municipalul” din Vaslui a gãzduit mansa retur a barajului de promovare în Liga a III-a dintre FC 2007 Gârceni si Victoria Traian. În ciuda înfrângerii suferite în tur, scor 0-4, la meci au asistat peste 350 de spectatori, printre care s-au aflat si 40 de sustinãtori ai echipei din judetul Brãila. Din pãcate, în teren lucrurile nu au stat asa cum se asteptau suporterii Gârceniului. FC Gârceni, cuprinsã de apãsarea rezultatului din tur, dar si a unui moment nemaitrãit de multi jucãtori din lot nu a reusit mare lucru. De partea cealaltã, Victoria Traian era multumitã, având avantajul rezultatul din tur. Din acest duel, cu greu au apãrut fazele de gol, dezamãgirea fiind cuvântul de ordine în tribunã. Cei care au înscris au fost brãilenii, prin Cristian Ciocan (min. 17), care a profitat de o gresealã a mijlocasului Mihai Apostu. Dupã o primã reprizã în care n-a trimis niciun sut pe poartã, Gârceniul a avut o reprizã secundã ceva mai bunã, dar fãrã prea multe rezultate pe tabela de marcaj. Stefan Veber (65) si Antonel Sãbãdus (78) au dus scorul la 3-0, în vreme ce Gârceniul s-a multumit cu golul de onoare marcat de Daniel Zaharia, în minutul 87.