22.9 C
19-mai-2024

Una caldã alta rece pentru handbalistii Juniori II de la LPS Vaslui

În etapa a opta la handbal masculin juniori II, prima echipã a LPS Vaslui a pierdut în fata liderului LPS Suceava, iar cea de-a doua a cîstigat cu CSM Suceava.

Etapa a opta din faza zonalã a Campionatului National de handbal masculin juniori II a adus încã trei puncte pentru echipa coordonatã de profesorii Liviu Gugles si Alexandru Zaharia, de la Liceul cu Program Sportiv (LPS) Vaslui, care a trecut, pe teren propriu, de CSM Suceava cu scorul de 34-20. Vasluienii au condus în permanentã pe tabelã si au obtinut al patrulea succes, care i-a urcat pe pozitia a patra în clasament, cu un total de 14 puncte. Prima echipã a LPS Vaslui, coordonatã de profesorul Laurentiu Cozma a pierdut, tot pe teren propriu, partida cu liderul clasamentului, LPS Suceava , scor 24-28. Gazdele au practicat un joc bun în prima reprizã, când au si condus pe tabela de marcaj (16-13 la pauzã) însã sucevenii si-au revenit în a doua parte, si s-au impus la o diferentã de patru goluri. Cu acest rezultat, formatia vasluianã ocupã locul cinci în clasament, cu 13 puncte câstigate.