9.7 C
17-mai-2024

Husana Husi, esec în primul amical al anului

Liga 4

VERIFICÃRI… În primul meci de pregãtire al anului, Husana Husi a fost învinsã de Victoria Letcani, scor 0-3, într-o confruntare amicalã disputatã pe stadionul din Husi. Pânã la startul returului, programat pe 4 martie, husenii vor sustine mai multe meciuri de verificare, printre adversari numãrându-se si Aerostar Bacãu, liderul Seriei 1 a Ligii 3.

Ocupanta locului trei în Liga a 4-a, Husana Husi, a disputat primul amical al anului, pe teren propriu, împotriva echipei Victoria Letcani, formatie aflatã pe primul loc în Liga a 4-a Iasi. Partida s-a încheiat cu victoria iesenilor, scor 3-0. Husenii au arãtat o impresie bunã doar în prima reprizã, pe care au încheiat-o la egalitate, scor 0-0. În repriza secundã, jucãtorii Victoriei Letcani au reusind sã se desprindã si sã obtinã victoria, scor 3-0. În acest joc, antrenorul Cãtãlin Nicolau a folosit opt jucãtori nãscuti în anul 2002. „Ne-a bucurat disponibilitatea la efort si dorinta efectuãrii unui bun antrenament, fiind abia la începutul perioadei de pregãtire”, a declarat Cãtãlin Nicolau. În perioada urmãtoare, Husana Husi va mai sustine mai multe meciuri de pregãtire, printre adversare aflându-se si liderul Seriei 1 din Liga a 3-a, Aerostar Bacãu. Dupã prima parte a campionatului, AS Husana Husi se aflã pe locul trei în Liga a 4-a, cu 23 de puncte, la trei puncte de Flacãra Muntenii de Sus si sase de primul loc ocupat de ASS FC Vaslui.