15.2 C
18-mai-2024

CSM Vaslui a urcat pe primul loc

Futsal

REUSITÃ… CSM Vaslui (Under 19) s-a trezit din pumni si a câstigat partida cu Sãnãtatea Dãrãbani, contând pentru prima etapã a Campionatului National de futsal – U19. Oaspetii au condus cu 3-0, dar vasluienii au întors scorul si s-au impus cu 9-4.

Meciul restantã din prima etapã a Campionatului National de futsal – Under 19, dintre CSM Vaslui si Sãnãtatea Dãrãbani, ne-a oferit unele momente de fotbal de calitate, dar si o rãsturnare spectaculoasã de scor. Cu o echipã fortificatã, oaspetii le-au dat serios de furcã vasluienilor în prima reprizã. Asezatã foarte bine în defensivã, Sãnãtatea Dãrãbani a surprins pe contraatac reusind ca dupã primele cinci minute sã aibã un avantaj nesperat: 3-0! Echipa lui Remus Mustãtea s-a trezit din pumni si a reusit sã întoarcã scorul pânã la pauzã, scor 5-3. În repriza secundã, CSM Vaslui nu a avut adversar, iar la final s-a impus cu scorul de 9-4! Pentru echipa vasluianã au marcat: Ovidiu Olaru (3), Vlãdut Dudãu (2), Andrian Manolachi (2), Alexandru Ciolacu si Pavel Mãnãlãu. În meciul cu Sãnãtatea Dãrãbani, pentru CSM Vaslui au evoluat jucãtorii: : George Andone, Stefan Timofticiuc – Alexandru Bãdit, Ovidiu Olaru, Pavel Mãnãlãu, Alex Boariu, Darius Cuculescu, Alexandru Ciolacu – Vlãdut Dudãu (c), Andrian Manolachi si Mircea Baciu. Dupã douã etape, CSM Vaslui se aflã pe primul loc în Seria 1, cu douã victorii din tot atâtea posibile, iar în runda urmãtoare vor juca, în deplasare, cu CN „Nicu Gane” Fãlticeni.