25.1 C
07-mai-2024

“Galben-verzii” au fãcut spectacol în ultimul amical

CS Ciurea – CSM FC Vaslui   2-7 (2-3)

SUCCES… CSM FC Vaslui a încheiat seria meciurilor amicale din aceastã iarnã cu o victorie, echipa antrenatã de Cristi Ungureanu reusind sã se impunã, cu scorul de 7-2, în amicalul disputat la Tomesti, împotriva echipei CS Ciurea (Liga 4 Iasi).

“Galben-verzii” au avut un start modest împotriva echipei aflate pe locul 9 în Liga 4 Iasi, dar apoi si-au revenit si au marcat de sapte ori în poarta adversarilor. CS Ciurea a profitat de greselile din defensiva vasluianã si au fãcut rapid 2-0, dupã numai 15 minute de joc. Reactia Vasluiului a venit imediat si a întors rezultatul pânã la pauzã, 3-2. În repriza secundã, fotbalistii vasluieni au mai marcat de patru ori, obtinând o nouã victorie categoricã, scor 7-2. Pentru CSM FC Vaslui au marcat: Bogdan Ghiarasim (2), Vlãdut Dudãu (2), Andrei Sãritanu, Valentin Croitoriu si Adrian Cãlmãtui. În primul joc oficial din 2019, CSM FC Vaslui va juca, în deplasare, împotriva echipei Juventus Fãlciu, în prima etapã din returul sezonului regulat.