19.5 C
29-mai-2024

Egal echitabil

Liga 4

JUST… În cel mai interesant meci al etapei cu numãrul 16 din Liga 4 Vaslui, Flacãra Muntenii de Sus si CSM FC Vaslui au terminat la egalitate, scor 1-1. “Galben-verzii” au deschis scorul prin Ionut Miron, iar “muntenarii” au egalat, înainte de pauzã, dupã o super executie a atacantului Sebastian Târtârãu.

CSM FC Vaslui a remizat pe terenul campioanei în exercitiu, Flacãra Muntenii de Sus, la capãtul unei partide echilibrate si în care ambele formatii puteau lua cele trei puncte. Ambele echipe si-au trecut în cont câte o barã, dar si alte ocazii uriase. S-a încheiat 1-1, iar CSM FC Vaslui rãmâne pe primul loc, la egalitate de puncte cu Husana Husi, în timp ce Flacãra se aflã pe locul cinci. Husana Husi a înregistrat cea mai clarã victorie a etapei, 6-0 pe terenul penultimei clasate, ACS Moara Domneascã, dupã o partidã controlatã în totalitate de bãietii lui Nicolau. Meci spectaculos si la Suletea. Gazdele au condus cu 2-1 la pauzã, dar Gârceniul a întors rezultatul în repriza secundã, reusind sã obtinã o victorie extrem de importantã în lupta pentru calificarea în play-off. Atletic Club Bârlad a câstigat cu 2-1 duelul cu FC Vulturesti, datoritã golurilor marcate de Stefãnitã si Ceapã.

Liga 4, etapa a XVI-a:

Atletic Bârlad – FC Vulturesti               2-1     (1-0)

Vitis Suletea – FC 2007 Gârceni   2-4     (2-1)

ACS Moara Domneascã – Husana Husi 0-6     (0-4)

Flacãra Muntenii de Sus – CSM FC Vaslui        1-1     (1-1)

Racova Puscasi – Juventus Fãlciu          4-2     (4-0)

Rapid Brodoc – Sporting Bârlad 1-0     (1-0)

Clasamentul Ligii 4:

Loc   Echipã               M      V      E      Π      Gm-Gp      Puncte

1        CSM FC Vaslui        16      11      4        1        56-8             37

2        Husana Husi          16      11      4        1        48-7             37

3        Racova Puscasi       16      11      1        4        36-30            34

4        Atletic Bârlad         16      10      2        4        43-28            32

5        Muntenii de Sus     16      9        2        5        33-19            29

6        FC Vulturesti         16      9        0        7        49-28            27

7        FC Gârceni            16      6        3        7        22-33            21

8        Rapid Brodoc        16      6        2        8        24-39            20

9        Vitis Suletea 16      5        2        9        17-36            17

10      Sporting Bârlad      16      3        2        11      16-46            11

11      M. Domneascã       16      2        0        14      18-67            6

12      Juventus Fãlciu      16      1        2        13      19-40            5