21.2 C
19-mai-2024

Vasluiul a trecut de CSM Focsani într-un meci amical

CSM Vaslui – CSM Focsani     26-25 (15-15)

REUSITÃ… CSM Vaslui continuã sirul victoriilor si în partidele de verificare. Dupã succesul de la Suceava, 28-24 cu CSU Suceava, trupa lui Leonard Bibirig a învins si pe CSM Focsani, scor 26-25, într-o partidã disputatã la Vaslui.

Scorul final a fost 26-25 (15-15) în favoarea handbalistilor vasluieni, dupã o partidã plinã de echilibru si decisã în ultimele minute. S-a mers cap la cap, ambele echipe împãrtindu-si perioadele de dominare, dar Vasluiul a reusit în cele din urmã sã câstige partida dupã un gol marcat în ultimul minut. “Am avut douã meciuri bune, în care jucãtorii au constientizat faptul cã ne asteaptã o perioadã capitalã pentru atingerea obiectivului. Mã bucurã faptul cã întreg lotul a avut evolutii asteptate si am mare încredere cã vom face o figurã frumoasã la turneul semifinal de la Brasov”, a spus antrenorul CSM-ului, Leonard Bibirig. Sâmbãtã, 20 aprilie, CSM Vaslui va disputa ultima etapã din cadrul sezonului regulat, pe teren propriu, împotriva celor de la CSM 2 Bacãu.