6 C
15-mai-2024

Vasluianul Dragos Grigore, titular în remiza cu Norvegia

ÎNGER SI DEMON… România a remizat, în deplasare, la Oslo, 2-2 cu Norvegia, în preliminariile EURO 2020. Fundasul Dragos Grigore a contribuit decisiv la douã dintre cele patru goluri marcate. Astãzi, tricolorii joacã în Malta.

Vasluianul Dragos Grigore a bifat cea dea 36-a prezentã în tricoul echipei nationale de fotbal a României. Fundasul care evolueazã în Bulgaria pentru Ludogoret a fost integralist în partida de la Oslo, pe care România a terminat-o la egalitate, scor 2-2, dupã ce norvegienii au condus cu 2-0. Grigore a fost “coautor” la cel de-al doilea gol al gazdelor, când a fost depãsit prea usor de atacantul gazdelor, Joshua King. Câteva minute mai târziu, Grigore si-a rãscumpãrat greseala pasând decisiv pentru primul gol marcat de Keseru. Golul egalãrii a venit în minutele de prelungiri, iar România rãmâne în lupta pentru calificarea la Europeanul de anul viitor. Astãzi, de la ora 21.45, tricolorii joacã, în deplasare, cu Malta.