10.4 C
15-mai-2024

CSM Vaslui, viitor cenusiu

CSM Vaslui – Viitorul Curita  1-4 (0-0)

DEZAMÃGITOR… Echipa de fotbal a CSM Vaslui a pierdut cu 1-4 meciul cu Viitorul Curita, din faza I a Cupei României la fotbal, dupã o prestatie catastrofalã! Cu doar douã suturi pe spatiul portii adverse, nu poti emite pretentii la calificare.

CSM Vaslui a fost eliminatã încã din primul tur al Cupei României la fotbal, dupã ce a fost învinsã, la Vaslui, de Viitorul Curita, echipã din Liga 4 Bacãu. Fotbalistii lui Romicã Dorin nu au putut sã se ridice la nivelul adversarilor, iar bãcãuanii au controlat partida. Întreaga echipã a Vasluiului a avut o prestatie dezamãgitoare, fãrã nicio idee de joc. Nu s-au mobilizat foarte bine si nu au fost concentrati. O partidã cu multe greseli în defensivã, cu spatii mari pentru adversar, care a stiut sã profite de apatia vasluienilor. Multi au dat vina pe faptul cã echipa nu e omogenã si cã au plecat multi jucãtori, dar în primul unsprezece al Vasluiului s-au regãsit 9 fotbalisti care au jucat si în sezonul trecut la CSM. Singurul gol al Vasluiului a fost înscris de Sebastian Târtârãu, jucãtor care în repriza secundã a evoluat pe postul de atacant, dupã ce în prima parte a fost fundas central. Antrenorul Romicã Dorin a reactionat la 0-0, la pauzã, dar a fãcut douã schimbãri total neinspirate. CSM Vaslui a început în formula: Albescu – Mãnãlãu, Târtârãu, Sonea, Olaru – Sãritanu – Croitoriu, Chirilã, Mocanu, Abuzãtoaei – Covãcel.