14 C
15-mai-2024

Sporting Vaslui continuã sirul succeselor

Fotbalul mic

AMICAL… Sporting Vaslui îsi continuã seria rezultatelor favorabile obtinute în partidele de pregãtire. La sfârsitul sãptãmânii trecute, elevii lui Cornel Cracea au trecut cu 3-1 de Husana Husi (Liga 3). Golurile Vasluiului au fost reusite de Alex Codreanu, Mihai Andrei si Denis Andrei, în timp ce pentru Husana a marcat Stefan Mogâldea.

Jocul amical dintre Husana Husi si Sporting Vaslui s-a disputat la Husi, iar la capãtul celor 90 de minute scorul a fost unul favorabil pentru trupa pregãtitã de Cornel Cracea, scor 3-1. “Galben-verzii” au pus stãpânire pe joc si au marcat repede, în minutul 15. Pânã la pauzã, Mihai Andrei si Denis Andrei au dus scorul la 3-0. În repriza secundã, Cornel Cracea a trimis în teren toti jucãtorii aflati pe banca de rezerve, dar chiar si asa, vasluienii au ratat câteva ocazii imense. Cei care au înscris au fost husenii, prin Stefan Mogâldea. La Husana Husi a evoluat si filipinezul Luke Tan Xian, jucãtor care s-a aflat în probe si la CSM Vaslui. În urmãtorul joc de pregãtire, Sporting Vaslui va întâlni Sporting Liesti, pe 17 august. De partea cealaltã, Husana Husi îsi va afla, astãzi, programul competitional al Ligii 3. Înainte de startul Ligii 3, care va avea loc pe 24 august, husenii vor întâlni pe CSM Vaslui, în Supercupa judetului.