20.6 C
05-iun.-2024

Victorie la 14 goluri diferentã pentru LPS Vaslui

FÃRÃ PROBLEME… O nouã victorie pentru handbalistele junioare 2 de la Liceul cu Program Sportiv Vaslui. Fetele pregãtite de antrenoarea Maria Ostan au învins pe LPS Piatra-Neamt, scor 38-24, într-o partidã disputatã în Sala Polivalentã din Vaslui.

Patru victorii si o singurã înfrângere pentru junioarele 2 de la LPS Vaslui. În etapa a V-a a Campionatului National de handbal feminin rezervat junioarelor 2, trupa pregãtitã de profesoara Maria Ostan a trecut, fãrã emotii, de echipa similarã a LPS Piatra-Neamt. LPS-istele au avut o reprizã secundã de vis, pe care au câstigat-o cu 19-9. La pauzã, scorul a fost favorabil tot vasluiencelor, 19-15. S-a terminat 38-24, iar LPS Vaslui a urcat pe locul doi în clasament, urmând ca în etapa urmãtoare sã evolueze la Roman, împotriva echipei Liceului cu Program Sportiv Roman.