22.7 C
05-iun.-2024

Egal amical între Buzãu si Vaslui

Handbal

PREGÃTIRI… CSM Vaslui a terminat la egalitate, scor 27-27, cu HC Buzãu, într-o partidã amicalã disputatã la Buzãu. Dupã terminarea jocului, cele douã formatii au mai jucat o reprizã suplimentarã de 20 de minute, câstigatã de handbalistii vasluieni cu 17-14.

Antrenorul Vasluiului, Leonard Bibirig a lipsit de la acest meci, fiind plecat la cursuri la Cluj. De pe margine, echipa a fost condusã de Bogdan Pralea. “Am avut un început mai greoi, însã usor-usor am tinut cont de cele spuse de domnul profesor Bibirig si ne-a iesit. Am rulat tot lotul avut la dispozitie si consider cã a fost un test util pentru noi”, a spus portarul Bogdan Pralea. Finalul sezonului de toamnã va fi unul intens pentru handbalistii vasluieni. Trupa lui Leonard Bibirig va disputa sase meciuri în luna noiembrie. În primul meci al lunii, pe 2 noiembrie, CSM Vaslui va juca, la Focsani, în saisprezecimile de finalã ale Cupei României la handbal masculin. Trei zile mai târziu, CSM Vaslui va juca, acasã, împotriva Politehnicii Timisoara, într-o restantã din cadrul etapei a saptea a Ligii Zimbrilor.