22.9 C
19-mai-2024

Louis Munteanu, gol pentru Viitorul!

TALENTAT… Vasluianul Louis Munteanu (17 ani) a înscris al doilea gol în actualul sezon din Liga 1, pentru Viitorul Constanta, echipã la care a debutat în etapa a 14-a, în meciul cu Dinamo Bucuresti (2-3).

În partida de luni seara, dintre Viitorul Constanta si Sepsi Sfântu Gheorghe (4-1), Louis Munteanu a fost rezervã, dar a fost introdus în teren în minutul 18, în locul lui Jacques Zoua. Munteanu a înscris golul de 2-1, la sapte minute de la startul reprizei secunde. Primul sãu gol în Liga 1 l-a marcat în meciul cu Chindia Târgoviste (3-0), când a devenit si cel mai tânãr marcator din Liga 1, în sezonul 2019-2020. “Louis Munteanu e atacant, e nouar. Îi place golul! A intrat foarte bine. M-a fortat sã-l bag. Ne ajutã într-un moment foarte greu”, a declarat Gheorghe Hagi, la finalul jocului cu Sepsi.