15.3 C
02-mai-2024

S-A RELANSAT CAMPIONATUL (foto)

Meci nebun în “judeteanã”

SPECTACOL FOTBALISTIC… Meci absolut incredibil la Husi: 10 goluri si o rãsturnare de scor cum rar se vede în fotbal. Atletico Vaslui a condus cu 3-0 si se pãrea cã si-a acontat cele trei puncte, însã finalul a fost unul desprins din filmele de la Hollywood. Pajura a întors rezultatul si a condus cu 5-3, însã meciul s-a terminat la egalitate, scor 5-5, dupã ce în ultimul minut, vasluienii au trimis mingea în barã, prin Bolboceanu!

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest sezon s-a disputat ieri în etapa a cincea a play-off-ului, între Pajura Husi si Atletico Vaslui. Dupã disputarea primei reprize, încheiatã cu scorul de 3-1 pentru Atletico, nimeni nu anticipa spectacolul din partea secundã. Oaspetii au deschis scorul în minutul 6, prin Agache, dupã o gresealã gravã a centralului Trifu, care l-a lãsat pe Crãciun sã execute rapid o loviturã liberã, desi i-a arãtat fluierul. Husenii au ratat douã ocazii mari, însã cei care au înscris au fost tot “alb-rosii”, prin Tiron (29) si Agache (33) din loviturã liberã. La ultima reusitã din loviturã liberã, faultul a fost evident, însã s-a produs în suprafata de pedeapsã, dar centralul Trifu a fost de altã pãrere. Cu trei minute înainte de pauzã, Husul a redus din diferentã, prin Tofan. La scorul de 1-3, în minutul 54 a început cu adevãrat nebunia: husenii au punctat de patru ori, prin Alexa (53, 72, 74) si Ruja (68), în fata unei echipe total schimbate dupã pauzã. O parte din vinã o are si antrenorul Gabriel Crãciun care la pauzã a scos din teren portarul, Cernat, cei doi fundasi centrali, Nãzãreanu, Târtârãu, si mijlocasul la închidere, Jitaru. Pe final, Atletico s-a trezit din pumni, Bolboceanu si Tiron reusind sã restabileascã egalitatea. Însã, meciul s-a terminat la egalitate, scor 5-5, iar lupta pentru titlu s-a relansat. Cu o victorie la Vaslui, în ultima etapã a play-off-ului, FC Gârceni poate câstiga titlul.