11.3 C
23-apr.-2024

Aalborg – Steaua 1-0 » Ratările lui Keşeru au îngropat Steaua, care are nevoie de un miracol pentru a se califica

Roş-albaştrii au început în atac partida cu danezii, Keşeru fiind în prim plan, însă nici unul dintre cele trei şuturi periculoase ale primei reprize nu a intrat în poarta lui Larsen.

Partea a doua a adus-o pe Aalborg în atac, iar în minutul 72, Enevoldsen a fost găsit liber în careu, de unde a preluat şi l-a executat cu un şut la colţul lung pe Arlauskis.

Acum, roş-albaştrii sînt obligaţi să o învingă pe Dinamo Kiev în ultima etapă, însă chiar şi acest succes ar putea fi inutil. Pentru a se califica, Steaua are nevoie de ajutorul celor de la Rio Ave, care nu trebuie să piardă pe teren propriu în faţa lui Aalborg.