4.8 C

Andrei Ciobanu, decisiv la nationala U21

România – Irlanda de Nord   3-0 (0-0)

VALOROS… Bârlãdeanul Andrei Ciobanu (Viitorul Constanta) a contribuit din plin la victoria pe care nationala de tineret a României a obtinut-o împotriva Irlandei de Nord, scor 3-0, în preliminariile Campionatului European din 2021. Andrei Ciobanu a avut o evolutie foarte bunã si a marcat si golul de 3-0, în minutul 67.

România U21 a obtinut cea de-a doua victorie din preliminariile Campionatului European din 2021. “Tricolorii” mici au învins Irlanda de Nord cu scorul de 3-0 (0-0). În primul unsprezece s-au aflat si doi jucãtori nãscuti în judetul Vaslui. Este vorba despre mijlocasul Andrei Ciobanu (Viitorul Constanta) si Alex Pascanu (CFR Cluj). Bârlãdeanul Andrei Ciobanu a înscris goul de 3-0, în minutul 67, dupã o pasã primitã de la Adrian Petre. Mijlocasul Viitorului putea sã înscrie si în prima reprizã, din loviturã liberã, dar portarul advers a respins în corner. Celelalte goluri ale României U21 au fost reusite de Bãlutã si Mihãilã. Dupã trei etape jucate în grupa a 8-a, tricolorii au 6 puncte acumulate si se aflã pe locul trei, dupã Danemarca (9 puncte) si Finlanda (7 puncte, cu un meci în plus disputat).