14.7 C
23-apr.-2024

Antonia Dragomir, douã medalii de aur la “Cupa de Iarnã”

Atletismul vasluian are viitor

PERFORMANTÃ… Vasluianca Antonia Renata Dragomir, douã medalii de aur la Cupa de Iarnã de la Bacãu. Atleta pregãtitã de Doina Cretu s-a clasat pe primul loc în probele de 200 m si 600 metri (Copile 2).

Cei mai mici dintre atletii Liceului cu Program Sportiv Vaslui au participat la ultima competitie din acest an, Cupa de Iarnã de la Bacãu. La editia din acest an au luat startul peste 400 de copii din toatã tara. Cele mai bune rezultate ale LPS Vaslui au fost obtinute de Antonia Renata Dragomir, sportivã pregãtitã de Doina Cretu, care s-a clasat pe primul loc în probele de 200 m si 400 metri, Copile 2. “Este un rezultat foarte bun si pe aceastã cale tin sã o felicit pentru munca depusã la aceastã competitie, mai ales cã nu se aflã în cea mai bunã formã fizicã, fiind rãcitã. Suntem în parametrii pe care ni i-am propus si vrem sã atingem vârful de formã în finalele Campionatelor Nationale, care vor avea loc în luna martie, în salã, si iunie, în aer liber”, a declarat Doina Cretu, antrenoare la LPS Vaslui. Rezultate bune au obtinut si sportivii pregãtiti de Dragos Hãulicã. Delia Bujor s-a clasat pe locul 6 în finala probei de 50 metri plat, iar Rãzvan Spãtaru a terminat pe locul 7 în proba de 60 metri.