17.1 C

Atletico Vaslui, înfrângere severã în primul meci din 2015

Liga a IV-a / Atletico Vaslui – SC Bacãu 0-8 (0-5)

DEZAMÃGITOR… Esec usturãtor pentru Atletico Vaslui în amicalul cu SC Bacãu. Vasluienii au pierdut categoric primul meci din 2015, scor 0-8, cu divizionara B, Sport Club Bacãu. Fotbalistii Vasluiului au încercat, însã au întâlnit un adversar mai puternic, care a tratat cu seriozitate meciul de ieri

Primul meci din 2015 a fost un adevãrat test pentru Atletico Vaslui, care a întâlnit, pe teren propriu, formatia din Liga a II-a, Sport Club Bacãu. Chiar dacã stia cã va avea o misiunea facilã la Vaslui, împotriva unei echipe din Liga a IV-a, antrenorul bãcãuanilor, Cristi Popovici a trimis în teren cea mai bunã formulã. Cristi Popovici a tratat cu seriozitate meciul de ieri si nu le-a dat nicio sansã celor de la Atletico. Echipa lui Gabriel Crãciun a început timid, iar faptul cã au jucat împotriva unui adversar din Liga a II-a a apãsat enorm pe umerii vasluienilor. Meciul a fost controlat de la un capãt la celãlalt de SC Bacãu, în timp ce vasluienii au încercat doar sã înscrie golul de onoare. Primul gol înscris de SC Bacãu, dupã numai trei minute, le-a turnat plumb în picioarele vasluienilor, care n-au fost capabili sã punã presiune la poarta oaspetilor, nici mãcar în repriza secundã, când Cristi Popovici a trimis în teren si jucãtorii de rezervã. Atletico Vaslui a fost incapabilã sã înscrie mãcar golul de onoare, astfel cã partida s-a încheiat cu victoria clarã a bãcãuanilor, scor 8-0! În partida de ieri, antrenorul Gabriel Crãciun a testat si câtiva jucãtori aflati în probe, portarul Ciprian Bargan, ultima datã la Stiinta Miroslava si jucãtorii de câmp Gabriel Pârvu (Juventus Fãlciu), Lucian Nãzãreanu (Smart Negresti) si Claudiu Asaftei (Smart Negresti).