13.3 C

Au întors rezultatul

REVENIRE… O nouã revenire spectaculoasã pentru Inter Traian. Au fost condusi cu 1-0 la pauzã dupã un super gol marcat de portarul advers, dar au revenit, din nou, în repriza secundã, datoritã lui Cumpãnã Petronel, jucãtor care a înscris de trei ori în poarta celor de la No Name.

Echipa lui Gheorghitã a obtinut o victorie importantã care o mentine la un singur punct de Victoria Unistil, în conditiile în care au si un meci mai putin disputat, “interistii” pot urca pe primul loc al clasamentului. În runda cu numãrul 18 s-a mai disputat doar meciul dintre FC Sectia 1 si PNV, scor 1-0, pentru cã Red Star nu s-a prezentat la meciul cu Victoria Unistil, iar partidele dintre Salvatorii si Spartanii respectiv Zimbru si Smaratex Boys au fost amânate. Oficialii AJM Vaslui au decis ca sâmbãta viitoare sã se dispute douã etape în aceeasi zi. “Conducerea Asociatiei Judetene de Minifotbal Vaslui vã informeazã cã sâmbãtã, 9 mai, se vor disputa jocurile etapelor 19 si 20, începând cu orele 11.00, conform programului afisat pe site. Jocurile restante se vor disputa pe parcursul urmãtoarelor douã sãptãmâni, în functie de disponibilitatea echipelor implicate”, se aratã într-un comunicat al asociatiei.