11.1 C

Au pierdut ultimul meci al sezonului

ÎNFRÂNGERE… Lipsiti de grija unui obiectiv, jucãtorii de la Atletico Vaslui au bifat ultima reprezentatie oficialã din sezonul 2015-2016 al Ligii 3. Chiar dacã au pierdut, scor 1-2, pe terenul celor de la Inter Dorohoi, vasluienii au lãsat o bunã impresie.

Atletico Vaslui a pierdut cu scorul de 1-2 partida sustinutã sâmbãtã dupã-amiazã, pe terenul echipei Inter Dorohoi, din cadrul ultimei etape a sezonului. Formatia pregãtitã de Gabriel Crãciun si Costinel Botez a practicat un joc destul de bun, iar cu mai multã atentie în faza defensivã, echipa vasluianã s-ar fi putut întoarce cu un rezultat de egalitate. Dupã o primã reprizã echilibratã, gazdele au deschis scorul în minutul 51, prin Antonescu, însã, vasluienii au reactionat repede, iar Petrut (61) a restabilit egalitatea. Pe final, Inter Dorohoi a fortat victoria, iar Scutelnicu a reusit sã înscrie golul victoriei cu un sfert de orã înainte de fluierul de final. S-a terminat 2-1 pentru Dorohoi, iar Atletico încheie campionatului pe locul 12 în Seria 1 a Ligii 3. Vasluienii au strâns 16 puncte, în urma a patru victorii, dintre care trei la masa verde, patru rezultate de egalitate si 18 înfrângeri.