13.4 C

Au spart gheata

Patru etape au trebuit sã treacã pentru ca AS Victoria 2013 Muntenii de Jos sã obtinã o nouã victorie în Liga a IV-a. Dupã patru înfrângeri consecutive, 2-3 cu Viitorul Rebricea, 1-4 cu FC 2002 Vaslui, 1-2 cu Smart Negresti si 0-8 cu Atletico Vaslui, Victoria a reusit sã rãpunã Avântul Zãpodeni (5-2) si sã stopeze seria de înfrângeri, care începuse sã agraveze situatia din clasament. Prima reprizã a fost una perfectã pentru gazde, care au intrat la cabine cu un avans de trei goluri, 3-0. Repriza secundã a fost mai echilibratã, dar oaspetii nu au mai putut întoarce rezultatul. În urma acestei victorii, muntenarii au urcat pe locul nouã cu opt puncte, obtinute în urma a douã victorii, douã rezultate de egalitate si cinci înfrângeri.