21.1 C

Buhãescu a reusit tripla pentru Juventus

MARCATOR…Vasile Buhãescu a înscris trei goluri în meciul pe care Juventus Bucuresti l-a câstigat în fata celor de la Soimii Pâncota, cu scorul de 18-0.

Juventus Bucuresti a reusit sã facã scorul campionatului, învingând, sâmbãtã, pe trupa arãdeanã Soimii Pâncota cu 18-0. O contributie la aceastã performantã a avut-o si Vasile Buhãescu, care si-a trecut de trei ori numele pe tabela de marcaj. Atacantul vasluian a înscris în minutele 6, 17 si 42 , fiind cel mai bun jucãtor al primei reprize. Dupã pauzã, tabela s-a oprit la 9. Nu pentru cã echipa lui Buhãescu s-ar fi oprit si ea din dat goluri, ci pentru ca tabela nu suporta un scor cu doua cifre. Interesant e cã Pâncota a fãcut deplasarea la Bucuresti doar cu 11 jucãtori. N-a avut nici o rezervã trecutã pe foaie, iar ca antrenor l-a avut pe delegatul echipei.