20.2 C

Ce le-a reprosat Bibirig jucãtorilor sãi dupã esecul de la Timisoara

Liga Zimbrilor

DEZAMÃGIT… CSM Vaslui nu a putut scoate un rezultat pozitiv la Timisoara. A fãcut o primã reprizã bunã, dar a cedat în partea a doua. Antrenorul Vasluiului, Leonard Bibirig, le-a reprosat jucãtorilor sãi lipsa de concentrare în situatiile de unu la unu cu portarul advers.

Vasluiul a pierdut la Timisoara (27-36) si a suferit cea de-a 13-a înfrângere stagionalã. Leonard Bibirig s-a arãtat dezamãgit de rezultat, dar si de evolutia jucãtorilor în repriza secundã. „Am jucat bine doar în primele 20 de minute si asta nu e suficient. Au urmat câteva greseli tehnice care le-au permis timisorenilor sã se distanteze la trei goluri. În partea secundã am încercat sistemul 7 contra 6, dar nu ne-a iesit si am primit goluri usoare. Am stat prost si la finalizarea de unu la unu cu portarul advers, asa cum s-a întâmplat în multe meciuri din acest sezon. Trebuie sã mai lucrãm si la acest capitol, iar în play-out sã ajungem la o formã sportivã bunã care sã ne permitã sã înscriem goluri usoare. Important este cã suntem în obiectiv si tragem nãdejde cã vom reusi sã-l îndeplinim, iar anul viitor sã ne propunem mai mult”, a declarat Leonard Bibirig. În etapa urmãtoare, CSM Vaslui va juca, acasã, cu CSM Cãlãrasi, joi, 5 martie, urmând ca duminicã, 8 martie, sã întâlneascã, în deplasare, pe CSM Resita.