13.4 C

Comstar Vaslui, locul trei la turneul semifinal U13

Juniori

PERFORMANTÃ… Echipa de juniori U13 de la Comstar Vaslui nu a reusit sã se califice în finala Campionatului National de fotbal U13, dupã ce au încheiat turneul semifinal de la Ovidiu pe locul al treilea. Pustii vasluieni au câstigat duelul cu FC Arges, dar au pierdut partidele cu Prosport Bucuresti si Viitorul Constanta.

Sporting Club Comstar Vaslui s-a clasat pe locul trei la turneul semifinal al Campionatului National de fotbal rezervat juniorilor Under 13. Trupa pregãtitã de Cãtãlin Grigore si Costinel Botez a învins FC Arges Pitesti (3-1) si a cedat în jocurile cu Prosport Academy Bucuresti (1-2) si Viitorul Constanta (2-6). Chiar dacã au ratat calificarea în finala nationalã, juniorii vasluieni meritã toate aprecierile noastre. În aceastã stagiune, Comstar Vaslui U13 s-a clasat printre cele mai bune sase echipe ale tãrii. otul echipei: Rares Hãulicã, Cristian Turcu, Claudiu Mocanu, Tudor Râpã, Cosmin Ilies, Ionut Bors, Cosmin Croitoru, Matei Tãnase, Spiro Spânu, Gabriel Craiu, Alexandru Vârlan, Rares Baciu, Petru Stativã si Stefan Brighiu. Antrenori: Cãtãlin Grigore si Costinel Botez. Antrenor cu portarii: Ion Anton. Grupa 2005 de la Comstar Vaslui este la a doua performantã, dupã ce în sezonul 2014-2015 a obtinut titlul de vicecampioanã nationalã.