7.7 C
18-apr.-2024

CSM FC Vaslui, debut cu dreptul în amicale

Liga 4

TESTE… „Galben-verzii” au câstigat primul meci al verii, unul cu caracter amical, disputat pe terenul de lângã strand, împotriva echipei FC 2007 Gârceni. S-au jucat trei reprize a câte 30 de minute, iar Vasluiul s-a impus cu 5-2.

Echipa antrenatã de Romicã Dorin a început cu o victorie seria jocurilor de pregãtire din aceastã varã. Sâmbãtã seara, pe terenul de antrenament, CSM FC Vaslui a întâlnit pe FC 2007 Gârceni, formatie cu care s-a duelat si în sferturile de finalã ale play-off-ului Ligii 4. S-au disputat trei reprize a câte 30 de minute, în care ambele formatii au vãzut la lucru mai multi jucãtori. La Vaslui au evoluat jucãtori adusi de la LPS Vaslui, LPS Iasi, dar si de la echipe de seniori, Flacãra Erbiceni (Liga 4 Iasi), Viitorul Vãleni, Flacãra Muntenii de Sus, Buzãu si Brãila. De partea cealaltã, la Gârceni au jucat patru jucãtori de la Racova Puscasi, Asaftei, Joc, Artenie si Hristian. „Galben-verzii” s-au impus cu scorul de 5-2 (1-0, 2-0 si 2-2).