6.4 C
18-apr.-2024

CSM Vaslui a trecut fãrã emotii de liderul Ligii 4 Iasi

CSM Vaslui – Unirea Mircesti 3-0 (2-0)

SUCCES… Fotbalistii de la CSM Vaslui s-au impus cu 3-0 (2-0) în cel de-al doilea meci de pregãtire al iernii, disputat în compania liderului Ligii 4 Iasi, Unirea Mircesti. Golurile Vasluiului au fost reusite de Alin Abuzãtoaei, Valentin Croitoriu si Ovidiu Boicu.

CSM Vaslui a sustinut, duminicã, o partidã de verificare în fata echipei din Liga a 4-a Iasi, Unirea Mircesti. Adversara Vasluiului se aflã pe primul loc în clasamentul Ligii 4 Iasi si este antrenatã de fostul antrenor al CSM-ului, Cristi Ungureanu. Echipa vasluianã, coordonatã de Remus Mustãtea si Ionut Petricenco, a câstigat amicalul disputat la Vaslui, Abuzãtoaei, Croitoriu si Boicu punctând pentru victoria vasluienilor, scor 3-0 (2-0). CSM Vaslui a controlat tactic prima reprizã, în care si-a asigurat un avantaj de douã goluri. Iesenii au mai echilibrat jocul dupã la pauzã, dar cei care au înscris au fost tot vasluienii, prin Ovidiu Boicu. CSM Vaslui a început partida cu: Albescu – Asaftei, Târtârãu, Sãritanu, Olaru – Joc, Croitoriu, Chirilã, Abuzãtoei, Boicu – Pricop. Au mai intrat: Cernat, Grigoras, Cumpãnã si Dudãu. În primul amical din acest an, CSM Vaslui a trecut de Flacãra Muntenii de Sus, scor 1-0. În Liga 4 Vaslui, CSM-ul se aflã pe locul doi, cu 30 de puncte, la sase lungimi în spatele liderului, FC Vaslui.