12.1 C

CSS Bârlad s-a clasat pe locul 5 la turneul final

Rugby

TURNEU… Clubul Sportiv Scolar Bârlad a încheiat pe locul 5 la turneul final al Campionatului National de rugby – Under 16. În finala pentru locurile 5-6, rugbystii bârlãdeni au trecut de CSS Gura Humorului, scor 28-0.

Juniorii bârlãdeni de la CSS Bârlad nu au mai repetat evolutiile foarte bune de la categoria Under 18 si au terminat doar pe locul 5 la turneul final a Campionatului National de rugby – U16. CSS Bârlad a pierdut ambele jocuri din faza grupelor, 0-43 cu LPS Constanta si 7-15 cu ACSOV Pantelimon. În finala pentru locurile 5-6, bârlãdenii s-au impus, fãrã probleme, scor 28-0, cu CSS Gura Humorului. Titlul national a fost câstigat de Dinamo Bucuresti, formatie care a învins în finala mare pe LPS Constanta, scor 8-6.