20.1 C

De la egal la egal, amical!

CSM FC Vaslui – Ozana Târgu Neamt  1-1

TESTE… CSM FC Vaslui a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical cu Ozana Târgu Neamt, ocupanta locului secund în Liga a 4-a Neamt. Pentru “galben-verzi” a marcat nou-venitul Bogdan Ghiarasim, dupã un sut frumos din afara careului.

“Galben-verzii” au întâlnit sâmbãtã, pe terenul sintetic din Iasi, una dintre cele mai puternice echipe din Liga 4 Neamt, Ozana Târgu Neamt. Desi a fost doar o partidã amicalã s-a trecut rapid peste politeturi. Meciul a avut ritm si, în consecintã, faze de poartã. Vasluienii au deschis scorul în minutul 14, prin Bogdan Ghiarasim, dar nemtenii au egalat la faza urmãtoare. Schimbãrile efectuate de antrenorul Cristi Ungureanu pe parcursul reprizei secunde au avut un efect pozitiv asupra jocului, “galben-verzii” irosind câteva ocazii de gol. Cea mai importantã i-a apartinut antrenorului Cristi Ungureanu, cel a trimis putin pe lângã poartã din loviturã liberã. CSM Vaslui a început în formula: Albescu – Frij, Sãritanu, Cãlmãtui, Sonea – Miron, Ghiarasim – Botezatu, Mocanu, Abuzãtoaei – Caragea. Au mai jucat: Butnaru, Chirilã, Croitoriu, V. Cumpãnã, Bãdit, Alexa, Covãcel si Ungureanu. Au lipsit: Ciolacu, P. Cumpãnã si Dudãu (accidentat). În aceastã pauzã de iarnã, vasluienii au mai disputat douã meciuri de pregãtire, 3-2 cu LPS Iasi U19 si 1-2 împotriva Stiintei Miroslava, echipã aflatã pe locul patru în Liga 3.