14 C
23-apr.-2024

De la extaz, la agonie!

Futsal

DEZAMÃGIRE… În ultima etapã a turului Campionatului National de futsal – U19, CSM Vaslui ne-a confirmat cã joacã acelasi fotbal, în care nu are probleme sã-si creeze ocazii, ci doar sã le transforme. Vasluienii au avut meciul în mânã, dar l-au terminat în genunchi.

Au condus cu 2-0, iar punctele merg la Piatra-Neamt, dupã ce oaspetii au întors rezultatul în ultimele patru minute de joc. CSM Vaslui a fãcut o primã reprizã destul de bunã si a speculat erorile din apãrarea nemteanã, marcând singurul gol al primei reprize prin Vlãdut Dudãu. Oaspetii au stat bine în teren si au încercat sã surprindã pe contraatac, însã bara portii s-a opus la cea mai mare ocazie a Ceahlãului. În partea secundã, Ovidiu Olaru a marcat pentru 2-0, însã finalul de meci a fost unul dezastruos, nemtenii reusind sã întoarcã rezultat în ultimele patru minute ale partidei, scor 2-3, ultimul gol venind cu 25 de secunde înainte de finalul meciului. CSM Vaslui a înregistrat cea de-a doua înfrângere a acestui sezon si a coborât pe locul secund în Seria 1 a Campionatului National de futsal – U19. cu 9 puncte, la trei puncte în spatele liderului, Sãnãtatea Dãrãbani. Returul campionatului va porni la drum în luna martie a anului viitor.