4.8 C
19-apr.-2024

Debut dificil pentru CSM Vaslui

CSM Fãgãras – CSM Vaslui, joi, 18.00

GREU… Misiune grea pentru handbalistii vasluieni în primul meci oficial din 2020. Trupa pregãtitã de Leonard Bibirig joacã, în deplasare, cu CSM Fãgãras, o echipã de acelasi nivel cu cea a Vasluiului.

Partida dintre CSM Fãgãras si CSM Vaslui se joacã, mâine, cu începere de la ora 18.00. În ultimul meci de pregãtire din aceastã pauzã de iarnã, CSM Fãgãras a pierdut, acasã, cu Steaua Bucuresti, scor 28-32 (16-16), dupã o partidã în care ambele formatii s-au aflat la conducere. În ultimele patru minute de joc, stelistii s-au desprins decisiv si au câstigat la o diferentã de patru goluri. Pentru Fãgãras au evoluat: Grigoras, Vîlceanu (portari), Ragot, Ungureanu, Turcu, Constantinescu, Mazilescu, Dedu, Mateoniu, Stefan, Capotã, Mînea si Vancea. Antrenor: Raul Fotonea. Partida de la Fãgãras va fi arbitratã de cuplul Cruceru (Mehedinti) – Eremia (Gorj). Înaintea acestui joc, vasluienii sunt pe 12, cu 15 puncte, în timp ce fãgãrãsenii se aflã pe locul 11, cu 16 puncte. În tur, la Vaslui, CSM-ul s-a impus destul de clar, scor 28-23.