|

Debut în deplasare pentru Atletico Vaslui

Editia 2016-2017 a Ligii a III-a la fotbal începe la mijlocul sãptãmânii, având la start o singura echipã din judetul Vaslui, Atletico. Vasluienii au ca obiectiv în acest an clasarea cât mai sus, adicã în prima parte a clasamentului. În prezent, echipa este antrenatã de Costinel Botez si Gabi Crãciun însã sunt sanse foarte mari ca debutul în noul sezon oficial sã-i gãseascã pe vasluieni cu un alt antrenor pe bancã. Atletico va juca în prima etapã în deplasare, pe terenul celor de la Miercurea Ciuc, miercuri de la ora 17:00. Primul meci în fata propriilor suporteri va fi în compania celor de la AFC Hãrman, o echipã dintr-o comunã brasoveanã. În etapa a VIII-a Atletico va sta iar turul îl va încheia pe teren propriu, cu AFC Odorheiu Secuiesc.

Programul turului Ligii a III-a, seria I

ETAPA 1

CSM Pascani – Olimpia Râmnicu Sãrat
AFC Hãrman – Stiinta Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Roman
Avântul Valea Mãrului – SC Bacãu
Sportul Chiscani – Aerostar Bacãu
Olimpic Cetate Rîsnov – Sporting Liesti
Metalosport Galati stã.

ETAPA 2

Stiinta Miroslava – CSM Pascani
Atletico Vaslui – AFC Hãrman
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
SC Bacãu – AFC Odorheiu Secuiesc
Aerostar Bacãu – Metalosport Galati
Sporting Liesti – Sportul Chiscani
Olimpia Râmnicu Sãrat – Olimpic Cetate Rîsnov
Avântul Valea Mãrului stã.

ETAPA 3

Stiinta Miroslava – Olimpia Râmnicu Sãrat
CSM Pascani – Atletico Vaslui
AFC Hãrman – CSM Roman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – SC Bacãu
Avântul Valea Mãrului – Aerostar Bacãu
Metalosport Galati – Sporting Liesti
Sportul Chiscani – Olimpic Cetate Rîsnov
AFC Odorheiu Secuiesc stã.

ETAPA 4

Atletico Vaslui – Stiinta Miroslava
CSM Roman – CSM Pascani
SC Bacãu – AFC Hãrman
Aerostar Bacãu – AFC Odorheiu Secuiesc
Sporting Liesti – Avântul Valea Mãrului
Olimpic Cetate Rîsnov – Metalosport Galati
Olimpia Râmnicu Sãrat – Sportul Chiscani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc stã.

ETAPA 5

Atletico Vaslui – Olimpia Râmnicu Sãrat
Stiinta Miroslava – CSM Roman
CSM Pascani – SC Bacãu
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacãu
AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Liesti
Avântul Valea Mãrului – Olimpic Cetate Rîsnov
Metalosport Galati – Sportul Chiscani
AFC Hãrman stã.

ETAPA 6

CSM Roman – Atletico Vaslui
SC Bacãu – Stiinta Miroslava
Aerostar Bacãu – AFC Hãrman
Sporting Liesti – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Olimpic Cetate Rîsnov – AFC Odorheiu Secuiesc
Sportul Chiscani – Avântul Valea Mãrului
Olimpia Râmnicu Sãrat – Metalosport Galati
CSM Pascani stã.

ETAPA 7

CSM Roman – Olimpia Râmnicu Sãrat
Atletico Vaslui – SC Bacãu
CSM Pascani – Aerostar Bacãu
AFC Hãrman – Sporting Liesti
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Rîsnov
AFC Odorheiu Secuiesc – Sportul Chiscani
Avântul Valea Mãrului – Metalosport Galati
Stiinta Miroslava stã.

ETAPA 8

SC Bacãu – CSM Roman
Aerostar Bacãu – Stiinta Miroslava
Sporting Liesti – CSM Pascani
Olimpic Cetate Rîsnov – AFC Hãrman
Sportul Chiscani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metalosport Galati – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sãrat – Avântul Valea Mãrului
Atletico Vaslui stã.

ETAPA 9

Olimpia Râmnicu Sãrat – SC Bacãu
Atletico Vaslui – Aerostar Bacãu

Stiinta Miroslava – Sporting Liesti
CSM Pascani – Olimpic Cetate Rîsnov
AFC Hãrman – Sportul Chiscani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galati
AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Valea Mãrului
CSM Roman stã.

ETAPA 10

Aerostar Bacãu – CSM Roman
Sporting Liesti – Atletico Vaslui
Olimpic Cetate Rîsnov – Stiinta Miroslava
Sportul Chiscani – CSM Pascani
Metalosport Galati – AFC Hãrman
Avântul Valea Mãrului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpia Râmnicu Sãrat
SC Bacãu stã.

ETAPA 11

SC Bacãu – Aerostar Bacãu
CSM Roman – Sporting Liesti
Atletico Vaslui – Olimpic Cetate Rîsnov
Stiinta Miroslava – Sportul Chiscani
CSM Pascani – Metalosport Galati
AFC Hãrman – Avântul Valea Mãrului
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sãrat stã.

ETAPA 12

Sporting Liesti – SC Bacãu
Olimpic Cetate Rîsnov – CSM Roman
Sportul Chiscani – Atletico Vaslui
Metalosport Galati – Stiinta Miroslava
Avântul Valea Mãrului – CSM Pascani
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hãrman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpia Râmnicu Sãrat
Aerostar Bacãu stã.

ETAPA 13

Olimpia Râmnicu Sãrat – Aerostar Bacãu
SC Bacãu – Olimpic Cetate Rîsnov
CSM Roman – Sportul Chiscani
Atletico Vaslui – Metalosport Galati
Stiinta Miroslava – Avântul Valea Mãrului
CSM Pascani – AFC Odorheiu Secuiesc
AFC Hãrman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Sporting Liesti stã.

ETAPA 14

Sporting Liesti – Aerostar Bacãu
Sportul Chiscani – SC Bacãu
Metalosport Galati – CSM Roman
Avântul Valea Mãrului – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – Stiinta Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Pascani
AFC Hãrman – Olimpia Râmnicu Sãrat
Olimpic Cetate Rîsnov stã.

ETAPA 15

Olimpia Râmnicu Sãrat – Sporting Liesti
Aerostar Bacãu – Olimpic Cetate Rîsnov
SC Bacãu – Metalosport Galati
CSM Roman – Avântul Valea Mãrului
Atletico Vaslui – AFC Odorheiu Secuiesc
Stiinta Miroslava – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Pascani – AFC Hãrman
Sportul Chiscani stã.