14.7 C
23-apr.-2024

Derby încins în liga de minifotbal

Lipsã de fair-play

SCANDAL… Disputã încinsã în etapa a treia a ligii de minifotbal. Derby-ul dintre Zimbru si Inter Traian (0-2) a fost întrerupt în minutul 35, deoarece “zimbrii” au rãmas în doar trei jucãtori!

Multi nervi, putin fotbal. Un derby cu mai multe eliminãri decât ocazii: Moraru, Nenitã, Purici si Agache, de la Zimbru, au vãzut “rosu”, iar Manea (Inter Traian) i-a imitat si a fost eliminat dupã ce a adresat injurii arbitrilor. Totul a început dupã ce Interul a deschis scorul în minutul 2 prin Apetrei, scãpat singur cu portarul Cernat. A urmat o partidã încarcatã de nervi, tensiune si evenimente în care unii jucãtori au urmãrit doar sã-si loveascã adversarii. Inter Traian a mai înscris o datã prin Cumpãnã, însã meciul a fost întrerupt de cãtre arbitrul de masã, pentru depãsirea numãrului minim de jucãtori prevãzuti de regulament pentru continuarea unui joc. Minifotbalul vasluian a ajuns la un nivel atât de jos, iar dezastrul poate fi si mai mare dacã nu se iau mãsuri urgente. Runda a treia a campionatului judetean de minifotbal a adus si rezultate-surprizã, iar cea mai mare dintre ele a fost realizatã de No Name, formatie care a învins, surprinzãtor, campioana editiei precedente, Victoria Unistil, scor 2-0. Fofici si compania si-au subestimat adversarii, au ratat nepermis din situatii clare, iar No Name a stat bine în teren si a obtinut o victorie muncitã. Salvatorii a obtinut o victorie la masa verde, 3-0 cu FC Sectia 1 Vaslui, formatie care nu s-a prezentat la joc, iar PNV s-a impus cu 2-1 în duelul cu Red Star.