8.4 C
27-apr.-2024

Doi vasluieni, cu Politehnica Iasi în cantonamentul din Turcia

ÎN PROBE… FC Politehnica Iasi, noua titulaturã a clubului din Copou, a remizat cu formatia iranianã Tractor Sazi, scor 2-2 (1-1), miercuri, în penultimul amical disputat în cantonamentul de la Bolu, în Turcia. Printre jucãtorii trimisi de Flavius Stoican pe teren s-au aflat si doi vasluieni, formati la clubul Sporting Vaslui. Este vorba despre Octavian Cracea si Francisc Cristea, ambii folositi în prima reprizã a amicalului. Iranienii au deschis scorul în minutul 21, dupã care Danale a egalat, în minutul 41, cu o executie frumoasã, sut cu exteriorul la capãtul unei actiuni personale, stabilind scorul pauzei. În minutul 60, Andrei Cristea si-a adus echipa în avantaj, dar Tractor a egalat la ultima fazã a partidei. Dupã primele 45 de minute ale partidei, Octavian Cracea a fost înlocuit cu Rus în timp ce Francisc Cristea i-a lãsat locul lui Moussa.