19.7 C
25-apr.-2024

Doi vasluieni, titulari în Nationala U17

ÎNFRÂNGERE… Vasluianul Louis Munteanu, gol pentru echipa nationalã de fotbal a României U17. Atacantul Viitorului Constanta a înscris pentru România U17, în partida amicalã cu Cipru U17, pierdutã cu scorul de 2-3. Stefan Stefanovici (Sporting Vaslui) a fost si el titular, dar a fost schimbat în minutul 56.

Doi tineri jucãtori vasluieni au fost convocati la echipa nationalã a României U17, ei jucând din primul minut în partida amicalã împotriva echipei similare a Ciprului. Este vorba despre Louis Munteanu (Viitorul Constanta) si Stefan Stefanovici (Sporting Juniorul Vaslui). Louis Munteanu a înscris primul gol al României U17, în minutul 15, si a fost înlocuit în minutul 71, de cãtre Suciu. De partea cealaltã, Stefan Stefanovici a fost schimbat în minutul 56, în locul sãu fiind introdus Ilie. Cealaltã partidã amicalã dintre cele douã selectionate este programatã astãzi, de la ora 19:00, la Centrul National de Fotbal Buftea. România: 1. Tãtaru – 2. Grosu, 3. Bolenyi (16. Floricã 56′), 6. Vita (24. Chilili 56′), 4. Stefanovici (25. Ilie 56′) – 5. Crivac (15. Botond 52′), 8. Grameni – 7. Stoica-cpt, 10. Bani (17. Corbu 71′), 11. Pitu – 9. Munteanu (19. Suciu 71′). Antrenor: Daniel Mogosanu.