17.2 C
29-mart.-2024

Douã medalii de bronz pentru luptãtorii vasluieni

PE PODIUM… Luptãtorii C.S „Viitorul” Vaslui au urcat de douã ori pe podium la Campionatul National de lupte, rezervat juniorilor, care s-a disputat la Câmpulung Muscel. Georgiana Mititelu (50 kg) si Radu Huhulea (72 kg) au cucerit medaliile de bronz.

La finele sãptãmânii trecute, sportivii sectiei de lupte de la C.S „Viitorul” Vaslui au participat la Campionatul National de lupte pentru juniori, competitie organizatã la Câmpulung Muscel. Delegatia vasluianã, condusã de directorul clubului Aliosa Axinte si antrenorii Neculai Beligan si Vasile Frãtilã a reusit sã obtinã douã clasãri pe podium. Este vorba despre Georgiana Mititelu, sportivã pregãtitã de Vasile Frãtilã, care a cucerit medalia de bronz la lupte feminine, categoria 50 kg si Radu Huhulea, bronz la lupte libere – 72 kg, sportiv antrenat de Neculai Beligan. De asemenea, Oana Atãnãsoaie (72 kg) s-a clasat pe locul patru, în timp ce Andrei Biciuscã (70 kg) a încheiat competitia pe locul cinci.