10.4 C

Egal, în ultimul amical (FC Vaslui 1-1 Ludogorets Razgrad)

FC Vaslui – Ludogorets Razgrad 1-1

REMIZÃ… În ultima partidã de verificare din cantonamentul din Austria, FC Vaslui a terminat la egalitate, 1-1 cu formatia bulgarã Ludogorets Razgrad. Pentru “galben-verzi” a marcat Zmeu, în minutul 80.

“Galben-verzii” au remizat, la Innsbruck, 1-1, în ultimul test al verii, împotriva bulgarilor de la Ludogorets Razgrad. “Dulãul” si-a conturat primul unsprezece pentru campionat, iar în fata bulgarilor a folosit cam cea mai bunã echipã. Jocul “galben-verzilor” nu a strãlucit, chiar dacã Adailton (minutele 11, 18, 45) si Temwanjera (27) au fost aproape de a înscrie. Nici bulgarii nu au strãlucit, însã au reusit sã înscrie în minutul 39, prin Bakalov, care a înscris printr-un sut frumos de la 25 de metri. În partea secundã, “galben-verzii” au dominat jocul, iar cu zece minute înainte de final, Zmeu reuseste sã stabileascã scorul final (1-1) din doi metri, dupã ce portarul gazdelor, Golubev, a respins în fata sutul lui Neagu. A fost o partidã plinã de duritãti, în special din partea bulgarilor, trei jucãtori primind cartonase rosii. Intrat în teren dupã pauzã, Bello a primit cartonasul rosu dupã numai cinci minute, dupã ce a sãrit asupra unui adversar, care intrase mai dur. În cele cinci meciuri amicale disputate în Austria, FC Vaslui a obtinut douã victorii, douã rezultate de egalitate si o înfrângere.