11.3 C
23-apr.-2024

Eliminati din Cupã

Futsal

LA LIMITÃ… Echipa de futsal U19 a Clubului Sportiv Municipal Vaslui a ratat calificarea în turul urmãtor al Cupei României – U19, dupã 8-9 cu Bukovina Vicov. Cel mai bun jucãtor al Vasluiului a fost Vlãdut Mocanu, cu sase goluri marcate.

Dupã prestatiile modeste din campionat, 4-5 CSM Politehnica Iasi si 2-3 cu Futsal Ceahlãul Piatra-Neamt, echipa de futsal CSM Vaslui U19 a dezamãgit si în Cupa României la futsal – U19. Gruparea vasluianã a pãrãsit competitia încã de la debut, 8-9, în deplasare, cu Bukovina Vicov. Trupa pregãtitã de Remus Mustãtea a început dezastruos meciul disputat la Vicovu de Jos, iar gazdele au condus cu 3-0. Pânã la pauzã, Vasluiul si-a mai revenit si s-a apropiat la un singur gol, 3-2. Si startul reprizei secunde a fost unul de cosmar, Bukovina Vicov reusind sã se desprindã la patru goluri, 6-2. Reactia vasluienilor a venit imediat, izbutind sã întoarcã rezultatul, 7-6. Însã, CSM Vaslui nu a stiut sã gestioneze finalul de joc, iar Bukovina Vicov s-a impus cu 9-8 si s-a califcat în faza urmãtoare a competitiei. Meciul cu Bukovina Vicov nu va fi uitat prea repede de vasluieni, din cauza înãltimii de la care au cãzut si cât de putin le-a lipsit pentru a obtine calificarea.