20.2 C

Evolutii bune pentru atletii CSS Bârlad

DE VIITOR… Atletismul bârlãdean are viitor frumos iar acest lucru este dovedit de rezultatele pe care atletii Clubului Sportiv Scolar Bârlad le obtin la diferite competitii nationale. Cele mai recente medalii au fost cucerite de Raul Vrabie si Larisa Talpis, la Campionatul Municipal de Iarnã Masters – Bucuresti.

Noi rezultate remarcabile pentru atletii de la CSS Bârlad, pregãtiti de Lucian Bolgar. Raul Vrabie s-a clasat pe locul doi la general, în proba de 3.000 metri, având ca adversari sportivi mai mari ca vârstã. Bârlãdeanul s-a impus în clasamentul juniorilor 2 si 3, încheind cursa în 9:14.88 minute. Si la 1.500 de metri, Vrabie s-a clasat pe primul loc la juniori 2, cu timpul 4:22:50 minute. De partea cealaltã, Larisa Talpis s-a clasat pe locul trei la general, în proba de 1.500 metri, iar cea mai importantã performantã a fost obtinutã în proba de 800 m, unde s-a clasat pe prima treaptã a podiumului, terminând concursul în 2:16:48 minute. În acest weekend, Larisa Talpis va alerga în probele de 400 si 800 m la Romanian Masters Athletics.