10 C

Fãrã surprize în competitia KO

Cupa României – faza judeteanã

CALIFICATE… Surprizele au lipsit în sferturile de finalã ale Cupei României – faza judeteanã, FC 2007 Gârceni, Sporting Bârlad, FC 2002 Vaslui si Vitis Suletea au obtinut calificarea în semifinalele competitiei.

Favoritele s-au calificat fãrã emotii în semifinalele Cupei României – faza judeteanã la fotbal. Detinãtoarea trofeului, Vitis Suletea a câstigat, scor 6-3, în deplasare, cu Unirea Alexandru Vlahutã, dupã o partidã controlatã de suleteni. FC 2007 Gârceni obtine biletele pentru penultimul act al competitiei KO, dupã o victorie la masa verde, 3-0 cu Viitorul Rebricea, gazdele neavând viza medicalã pe legitimatiile de joc. Victorie si pentru FC 2002 Vaslui, formatie care a învins cu 7-4 pe liderul Seriei 1 din Liga a 5-a, Racova Puscasi. În cel mai echilibrat meci al sferturilor, Sporting Bârlad a învins, la limitã, scor 3-2, pe Juventus Fãlciu. Bârlãdenii au condus cu 2-0, dar pânã la pauzã s-au vãzut egalati, 2-2. În partea secundã, Tinicã si compania au jucat pragmatic si s-au impus cu 3-2, golul victoriei fiind înscris în minutul 66.