17.2 C
29-mart.-2024

Fãrã surprize în Cupa României

“Judeteanã”

COMPETITIA KO… Ieri, la Vaslui si Bârlad s-au disputat sferturile de finalã ale Cupei României – faza judeteanã. Surprizele au lipsit, Vitis Suletea, Pajura Husi, FC Gârceni si FC 2002 Vaslui, victorioasã la masa verde, au obtinut calificarea în semifinalele competitiei.

Meciuri echilibrate în sferturile de finalã ale Cupei României – faza judeteanã. Desi Vitis Suletea, Pajura Husi si FC 2007 Gârceni porneau ca favorite, acestea s-au impus destul de greu, dupã meciuri în care au avut de muncit pentru a obtine calificarea în careul de asi. Butnaru si Petrut au arãtat, din nou, de ce Gârceniul este una dintre principalele favorite la câstigarea competitiei. Acestia au reusit golurile prin care Gârceniul s-a impus în fata Victoriei Muntenii de Jos (2-0), o echipã artãgoasã, greu de învins. Pentru liderul seriei 1 din Liga 5 a fost un test de maturitate al echipei pe care “galben-albastrii” nu l-au trecut. O nucã tare a fost si Juventus Fãlciu, echipã care s-a luptat de la egal la egal cu Vitis Suletea. Însã, experienta egipteanului Hany Ragab a dus echipa din Suletea în semifinalele cupei, 2-1 pentru Suletea. Aproape de un rezultat mare a fost si Viitorul Rebricea, echipã care a condus cu 1-0 liderul Ligii 4, Pajura Husi. Însã, bãietii lui Adi Racovitã au egalat repede, iar dupã pauzã au demonstrat cã sunt echipa mai bunã. Scor final, 3-1 pentru Pajura Husi.