14.5 C

Favoritele s-au impus în play-off-ul Ligii 4

Fotbalul mic

FÃRÃ EMOTII… Prima mansã a sferturilor de finalã din play-off-ul Ligii 4 s-a derulat joi, 16 mai, cu meciurile: FC 2007 Gârceni – CSM FC Vaslui 1-4, FC Vulturesti – Husana Husi 1-5, Rapid Brodoc – Racova Puscasi 2-3 si Atletic Bârlad – Flacãra Muntenii de Sus 0-4 (meci întrerupt în min. 78).

Asadar, optiuni serioase pentru calificarea în semifinale au luat CSM FC Vaslui, Husana Husi, Racova Puscasi si Flacãra Muntenii de Sus. Returul va avea loc duminicã, 19 mai. Partida de la Bârlad, dintre Atletic Club si Flacãra Muntenii de Sus, a fost întreruptã în minutul 78, la scorul de 4-0 pentru Muntenii de Sus, dupã oficialii echipei gazdã au intrat pe terenul de joc pentru a protesta la o decizie a centralului Silviu Popa. Acestia au refuzat sã pãrãseascã terenul de joc, iar arbitrul a fluierat finalul jocului. Conducerea echipei bârlãdene a anuntat Asociatia Judeteanã de Fotbal Vaslui cã nu se va prezenta la meciul retur de la Muntenii de Sus. Meci fãrã probleme pentru CSM FC Vaslui, 4-1 cu FC Gârceni, Husana Husi n-a avut emotii la Vulturesti, unde s-a impus cu 5-1, iar duelul dintre Rapid Brodoc si Racova Puscasi a fost adjudecat de oaspeti, scor 2-3.