21.1 C

FC Ghergheleu, debut cu dreptul în amicale

Liga 5

SUCCES… FC Ghergheleu a câstigat primul meci din 2019, unul cu caracter amical, disputat la Iasi, împotriva echipei Stejarul Dobrovãt, din Liga 5 Iasi. Trupa lui Andrei Bursuc a condus cu 5-0 la pauzã, dar meciul s-a încheiat cu o victorie la limitã, scor 5-4.

Liderul Seriei de Est a Ligii 5, FC Ghergheleu, a început cu o victorie seria jocurile de pregãtire din aceastã iarnã. La sfârsitul sãptãmânii trecute, la Iasi, pe terenul sintetic din incinta Complexului Sportiv “Emil Alexandrescu”, echipa antrenatã de Andrei Bursuc a întâlnit pe Stejarul Dobrovãt, echipã din Liga a 5-a Iasi. La capãtul unui joc în care FC Ghergheleu a fost stãpânã pe situatie, controlând cu autoritate prima reprizã, scor 5-0, liderul Seriei de Est s-a impus cu scorul de 5-4. Golurile echipei din Ghergheleu au fost reusite de Marian Ciofu (2), Valentin Bursuc, Ionut Luchian si Marius Rusu. Pentru FC Ghergheleu au evoluat: Robert Larion – Vlad Onu, Vasile Babor, Marius Stoleru, Cristian Ciocoiu – Valentin Bursuc, Ionut Moise, Constantin Bursuc, Ionut Luchian – Marius Rusu si Marian Ciofu. Au mai jucat: Andrei Bursuc, Alin Macovei si Costel Rusu.