12.1 C

FC Vaslui – FC Brasov- min 90.- O noua victorie pentru FC Vaslui si trupa antrenata de Ciobotariu urca pe locul de cupa europeana

Min82: Faza confuza in careul oaspetilor, dupa ce un fundas trimite mingea in propria bara. La aceeasi faza, Patulea trimite mingea periculos mingea spre poarta lui Iacob, insa portarul este la post

Min 79: Antrenorul Vasluiului apeleaza la ultima schimbare. A parasit terenul Viveiros si a intrat Andrei Enescu

Min74: Patulea intra in locul lui Antal. Ciobotariu schimba sistemul de joc, si trece la 4-4-2.

Min 62: Galben-verzii deschid scorul dupa o lovitura executata perfect de Musat. La capatul centrarii s-a aflat Ortiz care a reluat fara probleme in poarta Brasovului

Min 54: Viveiros rateaza deschiderea scorului dupa ce a trecut pe sub mingea trimisa in careul Brasovului de Celeban

Min 46: Gil Bahia intra in locul lui Abelairas

Minutul 45: Dupa primul 45 de minute, cele doua echipe se afla la egalitate, scor 0-0. Cea mai importanta ocazie a primelor 45 deminute i-a apartinut lui Antal in min 44.

Min 30: Inca o ocazie Temwanjera. Varful a tras in plasa laterala

Min 18: Liviu Antal incaseaza primul cartonas galben al partidei

Min 10: Temwanjera trece din nou pe langa gol, dupa ce a preferat sa-i paseze lui Antal in loc sa suteze la poarta.

Min 1: FC Vaslui are prima ocazie de poarta prin Mike Temwajera

*Al doilea marcator al Vasluiului in meciul de la Timisoara, Nuno Viveiros, spera sa repete istoria si contra brasovenilor. Cu toate ca a evoluat timp de trei sezoane si la echipa de sub „Tampa”. lusitanul a declarat ca va face tot posibilul ca FC Vaslui sa castige in aceasta seara. ” Au fost trei ani frumosi la Brasov. Clubul a ramas in sufletul meu, dar sunt profesionist. Sunt la Vaslui si voi lupta pentru echipa mea. Andrei Cristea e în forma, e un jucator valoros si periculos, dar trebuie sa ne temem de toata echipa. Daca vom juca atent, vom obtine cu siguranta victoria. Eu am două goluri in trei meciuri. Sper sa marchez in continuare” a declarat Viveiros inaintea meciului.

Cu 15 minute inaintea fluierului de start, pe stadionul Municipal se afla deja aproximativ 700 de suporteri.

Echipele de start

FC Vaslui : Cerniauskas, Celeban, Balaur, Ortiz, Musat, Madson, Razzotti, Antal, Abelairas, Viveiros, Temwanjera

FC Brasov: Iacob, Strãut, Machado, Leko, Ionescu, Buga, Madeira, Mateiu, Aganovic, Cristea, Surdu