5.8 C

FC Vaslui a rãmas fãrã antrenor!

Remizã cât o înfrângere pentru “galben-verzi”

Etapa a XX-a a campionatului judetean de fotbal a fãcut o victimã printre antrenori. Tehnicianul Mihãitã Lungu a decis sã se despartã de “galben-verzi dupã remiza cât o înfrângerea de ieri de pe teren propriu cu Inter Sport, scor 1-1.

FC Vaslui a arãtat ieri a echipa care nu a reusit sã treacã pentru insuccesul din runda precedentã, 3-4 pe terenul Munteniului. Fãrã patru dintre titulari în garnitura de start, “galben-verzii” au început mai bine partida , punând în douã rânduri probleme portii adverse prin atacantul Gheorghisã Azamfirei. Spre surprinderea celor peste 100 de fani care au asista la meci, primii care au deschis scorul au fost jucãtorii echipei oaspete, prin Ifrim, în minutul 23. Pânã la finalul primei reprize, FC Vaslui a urmãrit egalarea, fãrã succes însã. A doua parte a meciului a scos de la “vestiarele” improvizate ale terenului de antrenament o echipã a Inter Sportului extrem de pragmaticã, cu un joc pe douã linii. De partea cealaltã “galben-verzii”s-au întrecut în ratãri, Petronel Cumpãnã sI Gheorghitã Azamfirei trecându-si în cont cele mai mari ocazii ale pãrtii a doua. Cu adversarii presati în propriul careu, FC Vaslui reuseste egalare în minutul 63 prin Victor Cumpãnã, unul dintre cei mai activi jucãtori în partida de ieri. Egalatã, Interul iese la joc iar în ultimele minute ale partidei doar imprecizia atacantul penultimei echipe din clasament face ca FC Vaslui sã nu iasã cu un rezultat rusinos de pe teren. 1-1 rezultat final, iar ultimii fani care mai sperau la play-off si-au luat adio de la pozitia a doua în clasament. În urma rezultatului de ieri, antrenorul “galben-verzilor” a decis sã se despartã de echipã.