9.6 C

FC Vaslui, un nou succes în amicale

Stiinta Miroslava – FC Vaslui 1-2 (1-0)

AU ÎNTORS SCORUL… FC Vaslui a bifat o nouã victorie în meciurile amicale. Echipa antrenatã de Cornel Cracea a câstigat pe terenul echipei de Liga 3, Stiinta Miroslava, scor 2-1 (0-1). Golurile Vasluiului au fost reusite de Octav Cracea si Iustin Oblesniuc.

„Galben-verzii” s-au impus cu 2-1 (0-1) în amicalul de la Miroslava, la capãtul unui meci cu douã reprize diametral opuse. „Jocul din prima reprizã nu m-a multumit, ar trebui sã avem mai multã încredere si sã fim mai atenti la ocaziile pe care le avem. Dupã pauzã, am jucat mult mai bine, perioadã în care am marcat si cele douã goluri.”, a declarat antrenorul Vasluiului, Cornel Cracea. FC Vaslui a început în formula: Ailienei – Chiorean, Baciu, Grigoras, Stefanovici – Onut – M. Andrei, Codreanu, O. Cracea, D. Andrei – Rusu. Au mai jucat: Dohotaru, Mocanu, Covãcel, Ciobotaru, June si Oblesniuc. Urmãtorul joc de verificare va avea loc sâmbãtã, 22 februarie, de la ora 12.00, la Botosani, împotriva echipei de Liga 3, FC Botosani 2.