13.2 C

FCSB Steaua – Sporting Lisabona 1-5 VIDEO. Catastrofă pentru Steaua, ploaie de goluri în 30 minute

FCSB Steaua joacă meciul de milioane de euro în faţa celor de la Sporting Lisabona. Mai exact, 20 de milioane ar putea câştiga din participarea în grupele Champions League. UPDATE. Scorul este 1-5 în minutul 88.

Min. 88: Battaglia face 5-1 dupa o faza in care erorile defensive au terminat-o pe Steaua.

Min. 75 – GOL, 4-1 Sporting! Scorul ia proporţii, după reuşita lui Bas Dost, care a finalizat cu sânge rece un contraatac perfect, după o pasă excelentă a lui Gelson Martins şi o eroare de poziţionare a lui Larie.

Min. 63: GOL Sporting din nou! Portughezii dau lovitura fatală Stelei cu două goluri în 4 minute! Gelson Martins trimite un sut plasat, printre picioarele lui Momcilovic, mingea evita plonjonul lui Nita si intra in poarta. 1-3.

Min. 59. GOL Sporting. Portughezii trec din nou în avantaj după o bâlbâială în apărarea Stelei, între portarul Niță și un fundaș. Acuna rămâne singur cu poarta goală și nu iartă.